Select your language

zpět

Tryskání, metalizace, protipožární a protikorozní nátěry

Tryskání

Tryskání (pískování) dle ČSN EN ISO 8504-2, zajišťujeme na montážích i ve stacionárních provozech vlastním i poskytnutým zařízením.

K dispozici máme 10 ks standardních 200 l tryskacích jednotek AIRBLAST a kompresory Atlas copco a Doosan (Ingersoll).

Jako otryskávací prostředek používáme ocelovou drť na dílenských provozech, na montážích nejčastěji strusky AMT a POLGRIT, případně křemičitý písek.

Tryskání

Pro kontrolu kvality provedeného otryskávání používáme:

 • normy ČSN EN ISO 8501-1 a -2 resp. jejich obrazové přílohy, pro stanovení stupně přípravy povrchu
 • komparátory drsnosti Rugotest No.3A a dle ČSN EN ISO 8503-1 a pásku TesTex dle ČSN EN ISO 8503-5 pro kontrolu drsnosti
 • samolepící pásku pro stanovení prachu dle ČSN EN ISO 8502-3

 


Žárové stříkání - metalizace

Žárové zinkování - metalizací (šopování) dle ČSN EN ISO 2063-1 a 2 provádíme zinkem, hliníkem nebo nejčastěji směsným drátem Zn85Al15 tzv. Zinacorem 850.
K dispozici máme pro menší aplikace jak zařízení pro plynovou metalizaci, kdy je drát taven pomocí plamene (kyslík - acetylén nebo kyslík-propan), tak zařízení pro elektro metalizaci, kde je drát taven el. obloukem. Pro velké projekty disponujeme dvěma el. metalizačními stroji stroj Precision Arc 4,8 ) pracující s dráty o průměru 4,8 mm, které jsou schopné dosáhnout výkonu cca 20 - 30 m2/hod (každé) v závislosti na velikosti konstrukce.

Všichni naši metalizéři mají osvědčení v souladu s normou ČSN EN ISO 14918. Pro kontrolu prací máme vlastního pracovníka s osvědčením ETSS - evropský specialista pro žárový nástřik.

metalizace stroj    metalizace certifikat

metalizace mostní konstrukcemetalizace mostní konstrukce

 


Protipožární nátěry

Ve spolupráci se špičkovými dodavateli hmot pro zvýšení požární odolnosti ocelových konstrukcí a projektanty jsme připraveni aplikovat ( i navrhnout ) jakýkoli systém pro zvýšení požární odolnosti ocelových konstrukcí (včetně uhlovodíkového hoření) a to jak dílensky na našich provozech nebo v prostorách našich zákazníků, tak na stavbách po celé Evropě.

Jsme proškoleni pro aplikaci např. následujících hmot:
International: hmoty řady Chartek i Interchar, Hempel: Hempacore One FD 43601 a 43600, Sherwin-Williams: produkty Firetex, Hensel: Hensotherm 310KS a 410KS, PPG: Steelguard 651 a 801, Jotun: Jotachar


Protikorozní nátěry

Protikorozní nátěry provádíme jak dílensky na našich pracovištích (ČR : Ostrava, Slovensko : Bratislava,Trnava, Komárno), tak na stavbách kdekoli v Evropě (dosud jsme realizovali stavby v Německu, Nizozemí, Norsku, Švédsku, Polsku, Maďarsku a Slovensku). Jsme připraveni provést požadované práce i ve vašich provozech případně převzít kompletní provozování pracoviště povrchových ochran.

Ve spolupráci s řadou renomovaných výrobců nátěrových hmot jako jsou např. (ale nejen) :
Derisol, Hempel, Jotun, International, Rembrandtin, Sigma, Ameron, Tikkurila.
Vám navrhneme a realizujeme systém pro protikorozních ochranu ocelových konstrukcí do jakéhokoli prostředí všemi typy nátěrových hmot.

 

Pro řízení a kontrolu kvality provedených nátěrů a sledování klimatických podmínek máme k dispozici:

 • tým vlastních kvalifikovaných techniků.
 • všechny relevantní evropské normy pro oblast protikorozní ochrany ocelových konstrukcí a technologických zařízení a to vždy v platném znění.
  české, slovenské, německé, norské předpisy pro protikorozní ochranu mostních silničních i železničních konstrukcí.
 • digitální teploměry - vlhkoměry Comet a elcometer s vyhodnocením odstupu rosného bodu od natíraného povrchu pro sledování klimatických podmínek během aplikací
 • měrky tzv. "hřebínky" pro měření mokrého nátěru

 • digitální tloušťkoměry povlaku Elcometer s možností záznamu a následného tisku naměřených parametrů povlaků
 • odtrhoměry Elcometer a nože pro mřížkovou zkoušku pro kontrolu přilnavosti povlaku dle norem ČSN EN ISO 4624 resp. ČSN ISO 2409
 • Breslův test pro kontrolu "zasolení" povrchu dle normy EN ISO 8502-6.
 • porozimetr Elcometer pro detekci nenatřených míst a trhlin v nátěru na vodivých podkladech v souladu s normami ANSI/AWWA C 214-89, ANSI/AWWA C 214-91, ASTM G 6, ASTM D 5162, ASTM G 62-B, BS 1344-11, ISO 2746, JIS G-3491, JIS-G 3492, NACE RP 0274, NACE RP 0490-2001, NACE RP 0188-88.

 

Cerifikát pro Protikorozní nátěry Protikorozní nátěry 79 Protikorozní nátěry Protikorozní nátěry

Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat...

© 2024 Colorspol